Naši kandidáti

25.

Bc. Radek Kubíček, MBA, DiS.

bezpečnostní auditor, ředitel společnosti, člen Komise městské části

41 let, ODS

Bc. Radek  Kubíček, MBA, DiS.

Bezpečnostní auditor, zakladatel Sdružení bezpečných škol a školských zařízení z.s., dlouholetý dárce krve, podporovatel charitativních projektů a organizací.

Co pro Vás znamená Olomouc?
Olomouc je nádherné město, kde jsem se narodil, studoval a pracuji. Tato moravská metropole má svým obyvatelům i návštěvníkům opravdu co nabídnout. Z historického hlediska je zde velké množství kulturních památek, které stojí za zhlédnutí. Olomouc také nabízí spoustu akcí, které zde mají tradici a návštěvníky jsou velmi oblíbené. Jako sportovec pozitivně vnímám, že je v Olomouci velké množství organizací, které nabízejí aktivity od útlého věku až po aktivity pro seniory. Olomouc vždy bude má srdeční záležitost. Je to magické místo, kde si každý přijde na své.

Proč kandidujete?
Mé motto vychází z mé profese a zní „Společně pro bezpečnou Olomouc.“ Mám rád, když se slova promění v činy. Mezi mé vlastnosti patří spravedlnost, otevřenost a komunikativnost. Své pracovní zkušenosti můžu uplatnit převážně v oblasti bezpečnosti, prevence kriminality a sportu. Profesně se zabývám bezpečností na školách a prevenci v této oblasti považuji za velmi důležité téma. V oblasti sportu se pohybuji již téměř 20 let. Dlouhodobě působím ve fotbalovém klubu SK Chválkovice a prioritou pro mě je podpora amatérských sportovních klubů zaměřených na mládež. Vidím zde větší prostor pro spolupráci se základními školami a také zapojení studentů vysokých škol do trenérské činnosti. Je potřeba podpořit sportovní oddíly, aby nemusely zvedat členské příspěvky, a to zajištěním dlouhodobého spolufinancování ze strany města. Jako člen komise okrajové městské části Týneček bych rád rozvinul myšlenku zřízení osadních výborů, které již fungují v jiných městech. Právě větší podpora okrajových částí města Olomouce by měla vést k větší spokojenosti občanů. Snažím se vnímat, co lidi trápí a co je činí šťastnými a věřím, že se nám společně podaří věci posunout správným směrem.