Naši kandidáti

45.

Mgr. Jiří Hrabal, Ph.D.

vysokoškolský pedagog

48 let, TOP 09

Mgr. Jiří  Hrabal, Ph.D.

Narodil jsem se a do 18 let žil na Valašsku, do Olomouce jsem přišel v roce 1992 za studiem na Univerzitě Palackého. Po absolvování filozofie a české filologie jsem nastoupil jako asistent na FF UP a s Olomoucí a UP tak spojil svůj život „dočasně natrvalo“, až na občasná pracovní odskočení do zahraničí.

Mám rád rozmanitost, důslednost, poznávání a objevování. To vše v sobě obsahuje moje profese badatele a učitele.

Kromě toho od roku 2013 vedu v Olomouci tenisový klub (TK Milo Olomouc), trochu dobrovolničím, překládám, především chorvatskou a bosensko-hercegovskou literaturu, pěstuju baobaby a jiné exotické rostliny, snažím se hodně cestovat, vyhledávám spíše zapomenutá místa především na západním Balkáně, fascinují mě kulturní dějiny spojené s evropským Středomořím, rád i manuálně pracuju a pravidelně chodím na procházky se psem. Když zbyde čas, sundám ze stěny baskytaru nebo si jdu s přáteli zahrát tenis.

Jsem ženatý a mám dva náctileté syny, starší je absolventem a mladší studentem gymnázia v Hejčíně, kde žijeme.

Nebudu tvrdit, že Olomouc je jediné město, kde bych mohl žít apod. Sám jsem si ho ale pro život vybral, vyrůstají tady moje děti a k okolí, v němž žiju, nejsem lhostejný. To je snad vidět i podle mimoprofesních činností, které dělám.

Původně jsem v těchto komunálních volbách vůbec kandidovat nezamýšlel. Uspěl jsem s partnerskými univerzitami v Granadě, Udine a Zagrebu v akademické konkurenci s velkým evropským projektem, který provedu během tohoto volebního období. Člověk by měl být schopen odhadnout své možnosti a síly.

Nakonec jsem však hlasy z TOP 09 vyslyšel a výzvu přijal s podmínkou, že získám poslední pozici na kandidátní listině koalice Spolu, kterou svou kandidaturu podporuji. Myslím si, že Olomouc by si konečně zasloužila primátorku jako je Markéta Záleská, vzdělanou a empatickou ženu. Pokud chcete, abych se stal „skokanem“ těchto voleb, dejte mi hlas, lepší pozici k výhře v této soutěži mít nemohu. Odpovědnosti za svou účast jsem si vědom.