Naši kandidáti

35.

Mgr. et Bc. Jakub Sís

zástupce ředitele gymnazia

39 let, KDU-ČSL

Mgr. et Bc. Jakub Sís

Je mi 39 let, vystudoval jsem Přírodovědeckou a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, většinu svého pracovního života se pohybuje ve školství, aktuálně působím jako zástupce ředitele na Církevním gymnáziu Německého řádu. Mezi moje koníčky patří cestování, cyklistika, lyžování a moji dva velmi živí synové.

Co pro Vás znamená Olomouc?
Vzhledem k tomu, že pocházím s krásné Vysočiny a přesto jsem se rozhodl zakotvit v Olomouci (jsem tedy „postuniverzitní náplava“), má pro mě město nepopsatelný genius loci, který si musí každý zamilovat, ale ne každý má to štěstí, že tu může i žít.

Proč kandidujete?
Protože mám to štěstí, že tu mohu žít a protože bych chtěl, aby zde stejně nadšeně vyrůstaly a žily i moje a naše děti. To je strašní klišé, že? Takže proto, že prostě chci přispět k tomu, aby se v Olomouci žilo ještě lépe a protože, slovy Václava Havla: „V demokracii je to složité. Je třeba aby se v ní angažovali všichni.“ A proč kandiduji jako nestraník za SPOLU? Protože jako geograf oceňuji, když si někdo neplete východ a západ a jako člověk oceňuji, když si někdo neplete pravdu a lež.