Naši kandidáti

2.

Bc. Štěpán Kellner

projektový manažer

44 let, KDU-ČSL

Bc. Štěpán Kellner

Jmenuji se Štěpán Kellner, Olomouc je mým rodným městem, se kterým jsem byl spjatý i v době středoškolských a vysokoškolských studií. Od mládí jsem byl veden k vnímání potřeb a podpoře druhých, ať už ve farní komunitě, tak i rodině. Výchova a vedení rodičů i prarodičů mě nasměrovalo k cestě do politického života. Krátce dospělý jsem vstoupil do KDU-ČSL a ihned začal pracovat na aplikování svých představ budoucnosti. Pracoval jsem jako asistent poslance parlamentu, člen komisí rady města, předseda komise rady kraje, ve všech těchto pozicích jsem zúročoval znalosti a dovednosti získané nejen na své alma mater, ale i na studijním pobytu v USA.

Moje cesta ale vedla i přes další města, pracovní povinnosti mě na dlouhou dobu zavály do Brna. Přesto jsem zůstával s milovanou Olomouci v kontaktu a snažil se i takto na dálku pro ni pracovat. Byť jsem v té době byl pracovně vytížen, moje manželka mě ve všem podporovala a dala vzniknout nádherné rodině – máme dva kluky, kteří už pomalu míří „z hnízda“.

V poslední době jsem však stále více cítil, že pro to, abych dokázal posunout Olomouc kupředu, musím vystoupit ještě aktivněji a začít jí vracet úroky z toho základu, který mi dala. A proto jsem dokázal přesvědčit svoji rodinu, svoje přátele a známé, a nakonec doufám přesvědčím i ostatní obyvatele Olomouce, že jsem připraven dát ze sebe to nejlepší pro ně, pro nás všechny žijící v jedinečném místě v srdci Hané.

Do zastupitelstva jsem kandidoval poprvé v roce 1998. Byť jsem tehdy neuspěl, neodradilo mě to a možná jsem rád, že nyní dokážu přinést nejen čerstvý pohled, ale místo mladické rozvernosti zralou zkušenost.
Kromě rodiny se rád věnuji poslechu vážné i moderní hudby. S tou vážnou mě ovlivnil můj otec, který byl jejím vášnivým posluchačem. Také 12 let hry na klavír a následně varhany v ZUŠ mi vtisklo vztah k hudbě, amatérské zapojení v loutkovém divadle Kašpárkova říše pak zase k divadlu. Rád zpívám, v dobách mládí jsem místo do pionýra raději navštěvoval dětský sbor. Kromě toho se rád věnuji problematice hvězd na nebi i v kuchyni – tedy (g)astronomii.

Olomouc miluji, je nespočet krásných měst v Evropě i ve světě, ale jedinečnost Olomouce, její krása historických památek, zelených parků, tepajícího života, tu jsem nikde jinde nepotkal.

Kandiduji, abych nabídl své široké zkušenosti ve prospěch rodného města, které je mým krásným domovem. Žiji zde se svojí milovanou rodinou a rád bych, aby kvetlo a každý den dokazovalo, že není jedno z mnoha, ale že je v rámci naší vlasti jedinečné. Fungování města i úřadu znám z vlastní zkušenosti a doufám, že SPOLU se všemi Olomoučany se nám povede naše město opět o kousek posunout do budoucnosti.